Techmarine Marine Machinery Repairs & Spare Parts Services

CZĘŚCI ZAMIENNE DO SILNIKÓW CATERPILLAR I INNYCH

 

Od trzech lat jesteśmy dealerem części zamiennych do silników Caterpillar, części te produkowane są przez amerykańską firmę IPD.
Industrial Parts Depot jest firmą z sześćdziesięcioletnim doświadczeniem, która produkuje części zamienne również do innych silników: Cummins, Detroit, Waukesha -> https://www.ipdparts.com/index.html .

Od lat montujemy części firmy IPD w silnikach Caterpillar na jednostkach pływających naszych stałych klientów.

Części z firmy IPD cechuje ich wysoka jakość, identyczna jak części oryginalnych Caterpillar. Osobiście przekonaliśmy się o tym, po ponownym wykonywaniu remontów tych samych silników na statkach naszych klientów. Sprawdziliśmy w praktyce żywotność części zamiennych z firmy IPD, gdyż w okrętownictwie przepisy bezpieczeństwa wymagają wykonania przeglądu silnika po 20 000 roboczogodzin.

Silniki Caterpillar są wykorzystywane w wielu aplikacjach lądowych, takich jak awaryjne agregaty prądotwórcze, maszyny budowlane i agregaty prądotwórcze napędzane biogazem pozyskiwanym z wysypisk śmieci.

Firma IPD dostosowała technologicznie swoje produkty do silników, które napędzane są gazem najgorszej jakości, pozyskiwanym z wysypisk śmieci.

Opracowano specjalne materiały, z których wykonane są części do głowic cylindrowych, takie jak: gniazda, zawory, prowadnice, oraz materiały, z których wykonane są tuleje cylindrowe, tłoki i pierścienie tłokowe. Pozwoliło to firmie IPD przejąć rynek dostaw dla silników agregatowych pracujących na wysypiskach śmieci.

Operatorzy tych silników porównali żywotność części produkowanych przez firmę IPD z częściami oryginalnymi firmy Caterpillar. Okazało się, że rachunek ekonomiczny jest korzystniejszy, gdy stosuje się części zamienne firmy IPD.

Gwarancja na części zamienne produkowane przez firmę IPD wynosi standardowo 12 m-cy lub 3600h; dla części do samochodów w tym turbin i elementów do turbin – 2 lata bez limitu godzin; dla części zamiennych do silników gazowych – 2 lata bez limitu godzin z wyłączeniem części do głowic cylindrowych, turbin i elementów do turbin. Gwarancja na turbiny, ich części oraz części do głowic cylindrowych wynosi 12 m-cy bez limitu godzin.

-> https://www.ipdparts.com/ipd/warranty/policy-new_warranty_2014.pdf