Techmarine Marine Machinery Repairs & Spare Parts Services

POZNAJ NAS LEPIEJ

Nasza firma została założona w listopadzie 1999 roku. Działalność zaczęliśmy od remontów silników okrętowych dla polskich armatorów. Już po roku aktywności udało się nawiązać współpracę z greckimi, szwedzkimi i niemieckimi firmami. Wiele lat udanej kooperacji pozwoliło na podwyższenie jakości i efektywności naszych usług. Prowadzimy serwisy statków na całym świecie. Obecnie firma zatrudnia dwudziestu doświadczonych inżynierów i techników. Nasze narzędzia i oprzyrządowanie spełniają najwyższe standardy producentów silników. W 2011 roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i rozszerzyliśmy działalność otwierając szlifiernię silników wysokoobrotowych.

Pragniemy zaoferować Państwu kompletne remonty silników wraz z dostawą części zamiennych. Remontujemy silniki napędzane paliwem płynnym jak i gazem. Głównymi odbiorcami naszych usług są właściciele statków morskich, natomiast parę lat temu postanowiliśmy rozszerzyć nasze usługi na remonty silników lądowych/przemysłowych. Od trzech lat jesteśmy dealerem części zamiennych do silników Caterpillar, części te produkowane są przez amerykańską firmę IPD. Industrial Parts Depot jest firmą z sześćdziesięcioletnim doświadczeniem, która produkuje części zamienne również do innych silników: Cummins, Detroit, Waukesha. Od lat montujemy części firmy IPD w silnikach Caterpillar na jednostkach pływających naszych stałych klientów. Części z firmy IPD cechuje ich wysoka jakość, identyczna jak części oryginalnych Caterpillar. Osobiście przekonaliśmy się o tym, po ponownym wykonywaniu remontów tych samych silników na statkach naszych klientów. Sprawdziliśmy w praktyce żywotność części zamiennych z firmy IPD, gdyż w okrętownictwie przepisy bezpieczeństwa wymagają wykonania przeglądu silnika po 20 000 roboczogodzin.

Silniki Caterpillar są wykorzystywane w wielu aplikacjach lądowych, takich jak awaryjne agregaty prądotwórcze, maszyny budowlane i agregaty prądotwórcze napędzane biogazem pozyskiwanym z wysypisk śmieci. Firma IPD dostosowała technologicznie swoje produkty do silników, które napędzane są gazem najgorszej jakości, pozyskiwanym z wysypisk śmieci.

Opracowano specjalne materiały, z których wykonane są części do głowic cylindrowych, takie jak: gniazda, zawory, prowadnice, oraz materiały, z których wykonane są tuleje cylindrowe, tłoki i pierścienie tłokowe. Pozwoliło to firmie IPD przejąć rynek dostaw dla silników agregatowych pracujących na wysypiskach śmieci. Operatorzy tych silników porównali żywotność części produkowanych przez firmę IPD z częściami oryginalnymi firmy Caterpillar. Okazało się, że rachunek ekonomiczny jest korzystniejszy, gdy stosuje się części zamienne firmy IPD.

Nasza firma to nie tylko silniki Caterpillar, jesteśmy także autoryzowanym serwisem firmy Volvo Penta.

Remontujemy również silniki innych marek: Scania, MAN, Deutz, Sisu / Valmet, Cummins, Detroit, Yanmar, Komatsu, Sole Diesel.

Posiadamy kompletny park maszynowy do remontu silników w naszej firmie bez podzlecania usług podwykonawcom.

Gwarancja na remontowane silniki wynosi 6 miesięcy.

Gwarancja na części zamienne produkowane przez firmę IPD wynosi standardowo 12 m-cy lub 3600h; dla części do samochodów w tym turbin i elementów do turbin – 2 lata bez limitu godzin; dla części zamiennych do silników gazowych – 2 lata bez limitu godzin z wyłączeniem części do głowic cylindrowych, turbin i elementów do turbin. Gwarancja na turbiny i ich części wynosi tu 12 m-cy bez limitu godzin.

Technologia remontu silników w naszej firmie obejmuje: rozebranie silnika, mycie komponentów silnika, czyszczenie komponentów silnika za pomocą strumienia kulek szklanych, pomiary komponentów silnika przy użyciu atestowanego sprzętu pomiarowego takich firm jak SUBITO i MITUTOYO. Części takie jak zawory, gniazda, wały korbowe, głowice, wały rozrządu poddawane są testom na pęknięcia przy użyciu systemu MAGNAFLUX (magnetyczny test na pęknięcia). Elementy nadające się do ponownego użytku, obrabiane są mechanicznie. Płaszczyzny bloków cylindrowych są planowane, osadzenia tulei cylindrowych są ponownie obrabiane w celu likwidacji odkształceń, osadzenie wału korbowego jest mierzone i jeśli jest konieczne, to zostaje poprawione na naszych maszynach (wytaczarka pozioma i honownica pozioma). Korbowody sprawdzane są na odpowiednim przyrządzie, te które wymagają korekty maszynowej regenerowane są na naszej dedykowanej do tego maszynie. Korbowody typu łamanego nie są regenerowane. Wszelkie próby ciśnieniowe na szczelność głowic wykonujemy w temperaturze 80 st. C.

Głowice cylindrowe remontowane są kompleksowo w n/w zakresie: planowanie głowicy cylindrowej, wymiana obsad wtryskiwaczy, prowadnic zaworowych; obróbce maszynowej podlegają gniazda zaworowe, zawory ssące i wydechowe (jeśli pozwalają na to pomiary).

Firma, oprócz remontów silników wysokoobrotowych, zajmuje się także remontami silników średnioobrotowych. Do remontu tych silników wykorzystujemy nasze maszyny stacjonarne takie jak honownice, wytaczarki jak również sprzęt przenośny: szlifierki do płaszczyzn bloków cylindrowych, styków tulei cylindrowych, szlifierki do gniazd zaworowych oraz przenośna wytaczarka HUNGER do roztaczania otworów w głowicach cylindrowych pod nadwymiarowe gniazda zaworowe.

Silniki średnioobrotowe remontowane przez naszą firmę to: MaK, Wartsila, MAN, Deutz, Yanmar, Daihatsu, Sulzer, Bergen.

W naszej ofercie mamy również opcję dla klientów, która pozwala przyspieszyć remont silników: oferta polega na dostawie elementów silnika na wymianę. Na stanie magazynowym posiadamy części -  do silników wysokoobrotowych: Silnik Kubota D1005 po kapitalnym remoncie, silniki agregatowe Caterpillar typu C18 oraz C9, a także głowice cylindrowe do silnika Caterpillar typu C 35 oraz 3412. Do silników średnioobrotowych posiadamy głowice cylindrowe do marek: Wartsila W20, MaK M 32 C, MaK M 20 oraz MaK M 25.

Możemy również zaoferować Państwu kompletne silniki po remoncie kapitalnym różnych marek.

Dysponujemy również nową metodą regeneracji skorodowanych / skawitowanych elementów silników.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!